Podstawowe informacje dla rodziców przedszkolaków

 

Przedszkole to kolejny etap w rozwoju Państwa dzieci. Niesie ze sobą wiele niezmierzonych korzyści, jak i nowe obowiązki, z którymi dziecko będzie się zmierzać. Na tym etapie pomoc Państwa, jako rodziców jest nieoceniona, dlatego wraz z wykwalifikowanymi pracownikami przedszkola będziemy dbać o rozwój, wychowanie i kształcenie dziecka.
 

Grupa przedszkolaków będzie prowadzona przez nauczyciela głównego oraz pomocy nauczyciela. Bardzo prosimy, aby wszystkie pytania dotyczące przebiegu rozwoju dziecka oraz innych aspektów związanych z pobytem dziecka w placówce kierować do nauczyciela głównego. Natomiast sprawy finansowe oraz prawne konsultować z Dyrektorem.

Placówka gwarantuje prowadzenie zajęć zgodnie z postawą programową, za pomocą różnych narzędzi i materiałów dydaktycznych. Niezbędne do tego są;

 • Karty pracy - które są finansowane przez Dyrekcje placówki i wydane przez wydawnictwo MAC. Dodatkowe informacje o kartach pracy mogą Państwo

znaleźć pod linkiem;

https://www.mac.pl/edukacja-przedszkolna/olek-i-ada-przedszkole#atuty

 • Tablica interaktywna – która będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie
  do działań edukacyjnych. Ma ona na celu wprowadzić nową, jakość w kształceniu
  i pozwala poznać dziecku to, czego nie może zobaczyć w rzeczywistości.
  Jest niezmiernie pomocnym narzędziem pracy, a bardzo atrakcyjnym
  dla Przedszkolaków.
 • Wyposażenie sal przedszkolnych – dzieci mają dostęp do nowych edukacyjnych zabawek. Powstały takie miejsca, jak kącik konstrukcyjny/ czytelniczy/ logiczny oraz kącik gdzie dziewczynki oraz chłopcy mogą ponieść się zabawom tematycznym.
 • Narzędzia dydaktyczne przygotowywane przez nauczyciela- oprócz stałych elementów w placówce nauczyciel będzie prowadził zajęcia z a pomocą przygotowanych przez siebie materiałów w celu osiągnięcia jak największych korzyści wychowawczych i edukacyjnych.

W związku z powyższym kierujemy prośbę do rodziców, aby przestrzegali poniższych 

zasad, które przyczynią się do efektywnej współpracy;

 • Prosimy informować o każdej nieobecności dziecka na numer, który zostanie Państwu podany.
 • Informować nauczycieli o stanie zdrowia dziecka oraz innych kluczowych informacji dotyczących jego rozwoju.
 • Aby wkraczać z dziećmi w kolejny etap samodzielności prosimy, aby rodzice ograniczali korzystanie z pampersów do minimum i pracowali nad całkowitym
  ich wyeliminowaniu.
 • Zajęcia dydaktyczne będą odbywać się z godnie z ramowym planem dnia w związku, z czym prosimy o przyprowadzanie dzieci punktualnie.
 • Poniedziałek jest tzw. „ Dniem Zabawki” dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby tylko w ten dzień przedszkolaki przynosiły swoje zabawki do placówki, ma to na celu wkraczanie w świat samodzielności i przestrzegania nowych reguł.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

 

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum